Anime Time
It's Anime Time!
Welcome to Anime Time forum!

Bleach / Inalbitorul

In jos

Bleach / Inalbitorul

Mesaj Scris de Vicontele Navzar la data de Lun Iul 13, 2009 5:31 am

Gen : Actiune

Povestea începe cu apariţia subită a Rukia Kuchiki în camera lui Ichigo Kurosaki. Ea este surprinsă de abiltatea sa de o vedea, dar conversaţia ce rezultă este întreruptă de apariţia unui hollow, un spirit malefic. După ce Rukia este grav rănită încercând să-l protejeze pe Ichigo, ea intenţionează să-i transfere jumătate din puterile ei lui Ichigo, sperând să îi dea oportunitatea să înfrunte hollows pe picior de egalitate. Ichigo absoarbe neintenţionat aproximativ toată puterea ei, ceea ce îi permite să învingă hollow cu uşurinţă.

Următoarea zi, Rukia apare în clasa lui Ichigo ca un elev transferat. Spre surprinderea lui, ea pare a fi un om normal. Ea teoretizează că puterea spirituală a lui Ichigo a dus la absorbţia aproape totală a puterilor ei, lăsând-o ca urmare naufragiată în lumea reală. Rukia şi-a transferat spiritul într-un gigai (un corp uman artificial) până când îşi va recăpăta abilităţile. Între timp, Ichigo trebuie să-i preia îndatoririle de shinigami, luptând cu hollows şi ghidând suflete rătăcite înapoi în Soul Society.

Anime-ul inca continua si sa ajuns la episodul 227 reincepand filler-ele ,numai ca aceasta povestea incearca sa ne arate cum era Ichigo inainte de a fi un Inger al Mortii.
Neintoarcem la episodul anterior cand lupta dintre Espada continua ,defapt deabia incepe,deoarece in manga continua si se anunta a fi ceva foarte bun.
Personajul meu preferat este Aizen cred ca datorita tradarii sale,nu pot sa spun ca inainte nu-mi palce,ba da deoarece stiam ca ascunde ceva in spatele acelui chip.Cel mai enervant m ise pare Espada nr. 5 .

Moderator

Numarul mesajelor : 35
Puncte : 58
Data de inscriere : 11/07/2009
Varsta : 26
Localizare : Slobozia/Ialomita

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Bleach / Inalbitorul

Mesaj Scris de Aiumy la data de Lun Iul 13, 2009 12:16 pm

Am vazut Bleach cam 100 si ceva de ep si apoi am inceput sa ma cam plictisesc, desi fratele meu afirma ca este extraordinar eu una deja sunt cam satula, adica o sa am bunavointa sa ma uit din nou la el poate mi-am facut o impresie gresita(nu ma indoiesc de asta)dar sincer pana acum anime-ul asta mi s-a parut cam telenovelistic( sa zic asa) desi contine o groaza de actiune.

Aiumy
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 50
Puncte : 75
Data de inscriere : 12/07/2009
Varsta : 24
Localizare : Sinaia

Sus In jos

Mesaj Scris de Yukira la data de Lun Iul 13, 2009 12:20 pm

Bleach este un anime frumos, cam lung , darfrumos. Are foarte multe episoade , dar nu te plictisesti cand le vezi ( cum mi s-a intamplat mie la Naruto Shippunden) . Personajele imi plac, mai ales Hinamori si Hitsugaya. Grafica este foarte buna precum si soundul. Iar ideea celui ce a realizat animeul este uimitoare!
Yukira

Numarul mesajelor : 10
Puncte : 15
Data de inscriere : 13/07/2009

Vezi profilul utilizatorului http://purple-passion.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Ayumu la data de Lun Iul 13, 2009 6:37 pm

Imi place foarte mult acest anime, pentru ca are tot ce-mi place mie : personaje interesante , multa actiune , un subiect diferit de multe alte anime-uri , ideea acestui anime. Am vazut putine episoade ( cam vreo 65 ) , dar le am aproape pe toate in PC si in scurt o sa le vad pe toate. Vreau sa vad cum se va dezvolta istoria si prin ce fel de peripetii ( daca se poate spune asa) va mai avea de trecut Ichigo si prietenii lui.
Ayumu

Numarul mesajelor : 29
Puncte : 35
Data de inscriere : 11/07/2009
Varsta : 29

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus